Podróże z plecakiem – jaki plecak na podróż wybrać?

jaki plecak na podroz wybrac

Jaki plecak na podróż zabrać ze sobą? Plecak jest nieodłącznym elementem większych i mniejszych podróży. Można spokojnie spakować w niego najpotrzebniejsze rzeczy na krótką wycieczkę. Plecaki cieszą się również popularnością podczas dłuższych aktywnych podróży, gdzie potrzebujemy zabrać ze sobą więcej rzeczy. Jest to idealny wybór nie tylko na wypad w góry czy nad jezioro, ale również na podróż samolotem lub wyjazd autostopem. Plecaki są bardzo poręczne, można je założyć na plecy i nie martwić się, że mamy zajęte ręce, dzięki czemu łatwiej i szybciej się przemieszczamy. Kupując plecak na pewno zastanawiasz się jaki jest najlepszy plecak na podróż. Aby ułatwić sobie wybór należy zastanowić się nad poniższymi pytaniami:

  • Na jakiego typu podróże chcesz zabrać ten plecak?
  • Jak dużo rzeczy potrzebujesz ze sobą zabrać?
  • Jaka ma być główna rola plecaka, czy będzie to główny bagaż jaki będziesz mieć przy sobie, czy jedynie miejsce przechowywania rzeczy, które chcesz mieć pod ręką?
  • Jakimi środkami transportu będziesz się przemieszczać, czy będzie to pociąg, samochód, podróż samolotem? A może będziesz korzystać z różnych rodzajów transportu?

Poniżej zebrano przydatne rady, które ułatwią Ci ten niezwykle ważny wybór.

Jaki plecak do samolotu?

Do samolotu możemy zabrać mniejszy plecak jako bezpłatny bagaż podręczny lub nadać większy plecak jako bagaż rejestrowany. Podróżując z bagażem podręcznym warto zwrócić na wymogi linii lotniczych co do wymiarów – bowiem zazwyczaj ma on się zmieścić pod siedzeniem

Jaki plecak do Wizzair?

Pasażerowie linii lotniczej Wizzar mogą podróżować z jedną bezpłatną sztuką bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach: 40 x 30 x 20 cm, więc mały ok. 20 litrowy plecak nada się idealnie. Jeżeli chcesz wykupić dodatkowy bagaż podręczny to może on mieć wymiary 55 x 40 x 23 cm, w tym przypadku możemy zabrać plecak o pojemności nawet 50 litrów. W przypadku bagażu rejestrowanego pole do popisu jest większe – jego dopuszczalne wymiary to 149x 119x 171 cm, jednak należy pamiętać o limitach kilogramowych, w zależności od wybranej opcji.

Jaki plecak do Ryanair?

Wszyscy pasażerowie linii lotniczej Ryanair maja prawo zabrać jedną bezpłatną sztukę bagażu o wymiarach 40 x 20 x 25 cm, podobnie jak w przypadku Wizzair’a będzie to plecak o pojemności ok. 20 litrów. Jest możliwość wykupienia również dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 20 cm lub większego bagażu rejestrowanego o wymiarach 81 x 119 x 119 cm.

Jaki plecak na autostop?

Podróż „na stopa” to prawdziwa przygoda. Jednak, aby mieć jak najlepsze wspomnienia warto się dobrze przygotować do tej wyprawy. Podstawą dobrego przygotowania jest oczywiście plecak, w którego spakujemy najpotrzebniejsze rzeczy. Przy wyborze plecaka w tak niezwykłą podróż należy pamiętać o następujących rzeczach:

  • Postaraj się wziąć jak najmniejszą ilość rzeczy ograniczając wszystkie zbędne przedmioty tak, aby bagaż zawsze zmieścił się w bagażniku samochodu, którym będziesz jechać. Drugim powodem, dla którego należy ograniczyć bagaż, a tym samym rozmiar plecaka, jest troska o zdrowie Twoich pleców.
  • Na wyprawy autostopowe wybieraj plecak lekki, wodoodporny, a także wytrzymały na rozdarcia. Warto zainwestować w plecak o lepszej jakości, ponieważ zniszczenie tego przedmiotu może być niezwykle kłopotliwe podczas tego rodzaju podróży.
  • Zwróć uwagę, aby plecak miał możliwość przyczepienia do siebie karimaty oraz namiotu. Im więcej plecak ma uchwytów i miejsc do których można przywiązać sznurek, tym lepiej.
  • Niezaprzeczalną zaletą plecaka jest też wygodny system nośny oraz szerokie i dopasowane szelki z miękkiego materiału, który nie będzie wrzynał się w Twoje ramiona. Dodatkowym wsparciem jest pas na klatkę piersiową, dzięki któremu plecak łatwiej się nosi.

Jaki plecak do lasu?

Wybór plecaka na wyprawę do lasu jest podobnym dylematem co wybór plecaka na podróż autostopem, dlatego warto podążać za tymi samymi wskazówkami. Warto zauważyć, że jeżeli planujemy spędzić kilka dni w lesie zazwyczaj trzeba wziąć trochę więcej rzeczy takich jak: pożywienie, woda pitna, kuchenka turystyczna, czy też środki przeciw komarom. Aby spakować większą ilość rzeczy będziesz potrzebować plecaka o większej pojemności.

jaki plecak na podroz

Jaki plecak na tygodniowy wyjazd?

Odpowiadając na pytanie jaki plecak wybrać na tygodniowy wyjazd warto wcześniej zastanowić się jakiego typu jest to wyjazd, jak dużo będziesz się przemieszczać oraz jakich środków transportów będziesz używać. Jeżeli nie będziesz się dużo przemieszczać i chcesz wziąć trochę więcej rzeczy, dobrym wyborem będzie plecak o pojemności 50-60 litrów. Jeżeli zamierasz podróżować autostopem czy pokonywać długie dystanse z bagażem warto zastanowić się nad redukcją bagażu.

Jaki plecak na wyjazd weekendowy?

Na wyjazd weekendowy spokojnie można spakować się w plecak o mniejszej pojemności: 20-30 litrów. Jest to pojemność idealna na bagaż podręczy do samolotu, na krótkiego city break’a czy na wycieczkę po górach.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Co zabrac na wakacje za granice lista

Co zabrać na wakacje za granicę?

Następny artykuł
Co zabrac pod namiot lista

Co zabrać pod namiot?

Related Posts