Co zabrać na wakacje za granicę?

Co zabrac na wakacje za granice lista

Zastanawiasz się – co zabrać na wakacje za granicę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Wyjazd za granicę wymaga nieco innych przygotowań, niż wycieczka krajowa. Wśród osób, które decydują się na pierwszą w ich życiu wycieczkę zagraniczną, może pojawić się stres oraz mnóstwo pytań. Lista najpotrzebniejszych rzeczy przydaje się podczas każdego wyjazdu. Także w przypadku wycieczki krajowej, czy też na przykład w trakcie podróży służbowej. Przyjrzyjmy się, o czym należy pamiętać podczas podróży za granicę!

Co zabrać na wczasy za granicę?

Co się pakuje na wakacje za granicę? Decydując się na lot samolotem, jak i podróż autokarem, warto upewnić się, jaki jest dopuszczalny bagaż. Często możemy zabrać jedynie ograniczoną pod względem wagi ilość rzeczy. Oprócz walizki dozwolony jest bagaż podręczny. Poza niezbędnymi dokumentami, ubraniami oraz kosmetykami warto zabrać ze sobą książkę oraz małą poduszkę, która poprawi komfort podczas podróży.

Co zabrać na wyjazd za granicę – lista niezbędnych rzeczy

Gdy mamy już zarys tego, co zabrać na zagraniczne wakacje, najlepszym rozwiązaniem będzie sporządzenie listy niezbędnych rzeczy na wyjazd. Oto przykładowa lista przedmiotów, które należy zabrać ze sobą na zagraniczną wycieczkę:

 • paszport;
 • świadectwo szczepień, jeśli są one obowiązkowe w danym kraju np. w czasie pandemii;
 • telefon oraz najważniejsze numery telefonów spisane w notatniku na wypadek, gdybyśmy stracili telefon;
 • karta bankowa (najlepiej przed wyjazdem otworzyć konto walutowe z walutą kraju, do którego wyjeżdżamy);
 • gotówka na wypadek, gdybyśmy nie mogli płacić kartą;
 • dokument poświadczający dodatkowe ubezpieczenie (jeśli takie zawarliśmy);
 • podręczna apteczka;
 • ubrania oraz buty stosowne do pogody panującej w miejscu docelowym;
 • najpotrzebniejsze kosmetyki;
 • klapki pod prysznic lub na basen;
 • słowniczek;
 • przewodnik.

Pakując walizkę według listy najlepiej odhaczać włożone przedmioty. W ten sposób nie zapomnimy o niczym.

Co zabrac na wakacje za granice

Co zabrać ze sobą na 2 tygodniowy wyjazd za granicę?

Wybierając się na dwutygodniowe wakacje będziemy musieli spakować nieco więcej ubrań oraz kosmetyków. W hotelach możemy liczyć na gratisowe mydełka oraz szampony. Obecnie wiele osób cierpi na różnego rodzaju alergie oraz choroby skórne tj. atopowe zapalenie skóry. Co wziąć na wakacje za granicę oprócz najpotrzebniejszych rzeczy? Przyda się dobry humor oraz chęć do przeżycia niesamowitej przygody. Dwa tygodnie to stosunkowo dużo czasu. Możemy go wykorzystać na wycieczki krajoznawcze na miejscu. Wypoczynek w hotelu oraz na plaży wzbogacony wypadami w ciekawe miejsca, których nie znajdziemy w przewodnikach, to wspaniała rozrywka.

O czym nie zapomnieć przed wyjazdem za granicę?

Przed wyjazdem za granicę musimy wykonać wiele czynności, które sprawią, że nasza podróż oraz pobyt w obcym kraju będą bezpieczne oraz komfortowe. Oto najważniejsze z nich:

 • sprawdzenie, jaka będzie pogoda na miejscu oraz spakowanie odpowiedniego ubrania, kremów z filtrem itd.;
 • rozeznanie się czy pobyt w danym kraju wymaga szczepień (jeśli tak, to jakich). Istotne są nie tylko szczepienia obowiązkowe, ale także zalecane;
 • zapoznanie się z najważniejszymi przepisami oraz obyczajami w danym kraju;
 • sprawdzenie, jakie są ciekawe miejsca, które warto zwiedzić.

Decydując się na wakacje za granicą należy być przygotowanym na zatknięcie się z obcą kulturą oraz mentalnością. Warto wiedzieć, których produktów spożywczych oraz potraw regionalnych najlepiej unikać. Żywność, do której przyzwyczajeni są tubylcy, może zaszkodzić Europejczykowi, który do niej nie przywykł. O czym pamiętać przed wylotem za granicę? Koniecznie powinniśmy zadbać o to, kto będzie doglądał naszego domu, posesji, zwierząt oraz kwiatów.

Gdy już wiemy, co zabrać na wakacje za granice, nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć się pakować i cieszyć się na wspaniałą przygodę życia.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Następny artykuł
jaki plecak na podroz wybrac

Podróże z plecakiem - jaki plecak na podróż wybrać?

Related Posts