Wakacje nad polskim morzem? Zarezerwuj domek

Wakacje w domkach nad Morzem Bałtyckim to wypoczynek na własnych zasadach. Tani nocleg w gronie najbliższych, samodzielne przygotowywanie posiłków, korzystanie z atrakcji na terenie ośrodka i czerpanie pełnymi garściami z bliskości plaży i Bałtyku – to najważniejsze zalety wynajęcia domków nad morzem, który sprawiły, że są one dziś najpopularniejszym rodzajem noclegów na Pomorzu. Dlaczego i gdzie warto rezerwować domki nad morzem?

Dlaczego wakacje nad polskim morzem w domkach są lepsze niż urlop za granicą?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, zdecyduj się na Bałtyk. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii, aby przekonać się, że wypoczynek w domkach nad morzem w Polsce okaże się przyjemniejszy niż w obcym kraju.

  1. Wiele możliwości dojazdu na wakacje i powrotu. Własne auto, pociąg, autobus PKS lub autokar rejsowy prywatnej firmy to najpopularniejsze środku transportu wybierane przez polskich turystów wypoczywających w kraju. Z kolei w przypadku wyjazdów zagranicznych wiele biur podróży ze względu na odległość lub konieczność pokonania oceanu oferuje wyłącznie lot samolotem. W Polsce w razie np. wstrzymania ruchu pociągów możesz skorzystać z alternatywnych środków transportu. Za granicą w przypadku chociażby strajków na lotnisku lub w liniach lotniczych musisz czekać na kolejny lot bądź wielogodzinną podróż np. autokarem z drugiego końca Europy.
  2. Łatwość znalezienia taniego i komfortowego noclegu, np. w domkach nad morzem. W przypadku wczasów zagranicznych Polacy najczęściej wybierają noclegi poprzez biura podróży lub portale rezerwacyjne, które pobierają prowizję za każdą rezerwację. W Polsce warto skorzystać z bogatej oferty domków nad Bałtykiem dostępnej w serwisie turystycznym e-wczasy.pl. Platforma umożliwia bezpośredni kontakt z właścicielami obiektów i nie pobiera żadnych opłat. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz szukać atrakcyjnych ofert, tym łatwiej znajdziesz te w najniższych cenach. (domki zobacz na www.e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem/domki )
  3. Wysokość cen. Ceny za granicą są najczęściej znacznie wyższe niż w Polsce. Różnicę tę zwiększają jeszcze kursy wymiany walut. Poza tym jeśli wrócisz z niewykorzystanymi banknotami, np. euro, to w trakcie ich wymiany na złotówki stracisz na różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży.
  4. Łatwość porozumiewania się. W przypadku wyjazdów zagranicznych pod uwagę warto wziąć także barierę językową. W Polsce bez trudu Twoje dziecko wybierze gofry w knajpce przy plaży, a Ty zapytasz napotkanych przechodniów o drogę do popularnych atrakcji. W niewielkiej nadmorskiej miejscowości np. we Francji możesz mieć z tym kłopot.

Domki nad morzem – w jakiej miejscowości zarezerwować wakacje nad Bałtykiem?

W województwach zachodniopomorskim i pomorskim nie brakuje miejscowości sąsiadujących z Bałtykiem, w których możesz wybrać nocleg w domkach nad morzem. Warto wymienić np. te w okolicy Półwyspu Helskiego, który uwielbiają rodziny z dziećmi i surferzy. Jeśli zdecydujesz się na nocleg w tym zakątku polskiego wybrzeża, możesz liczyć na kontakt z naturą i dwie plaże – jedną opływaną przez spokojniejsze wody Zatoki Puckiej, a drugą sąsiadującą z Morzem Bałtyckim.

Poza Helem czy Jastarnią leżącymi na samym Helu warto wymienić nieodległą Jastrzębią Górę i Władysławowo, które mają w sobie wiele uroku, a są doskonale skomunikowane z Półwyspem Helskim. Z Władysławowa możesz dojechać do Helu pociągiem lub rowerem, a z Jastrzębiej Góry – prywatnymi busami lub autobusami PKS.

Władysławowo uznawane jest za stolicę polskiego sportu – możesz zobaczyć tutaj nie tylko ośrodek przygotowań olimpijskich, lecz także Aleję Gwiazd Sportu. Turyści chętnie zwiedzają Muzeum Motyli i spacerują w okolicy największego w Polsce portu rybackiego. (zobacz noclegi na www.e-wczasy.pl/noclegi/wladyslawowo )

Pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą znajduje się miejscowość Rozewie z latarnią morską sąsiadującą z Muzeum Latarni Morskich. W samej Jastrzębiej Górze poza szeroką piaszczystą plażą i ścieżką w zalesionym pasie nadmorskim warto poznać również malowniczy Lisi Jar oraz klif z Gwiazdą Północy, czyli kamieniem, który ustawiono w najdalej na północ wysuniętym punkcie Polski.

Podsumowując, warto wymienić najważniejsze zalety wynajmu domków nad Morzem Bałtyckim w Polsce. To forma noclegu szczególnie chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, także te wielopokoleniowe. Bliskość natury, przestrzeń do własnego użytku w pobliżu domku, a także bogate wyposażenie, nierzadko obejmujące także aneks kuchenny, pozwalają na oszczędne wakacje na własnych zasadach. Zajrzyj na e-wczasy.pl i sprawdź, w którym domku nad morzem chcesz spędzić tegoroczne wakacje!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Hiszpania wczasy

Hiszpania - udane wakacje w Andaluzji

Następny artykuł

"Maroko - gdzie pojechać i co zwiedzać? Najciekawsze miejsca i atrakcje"

Related Posts