Co zabrać pod namiot?

Co zabrac pod namiot lista

Zastanawiasz się co zabrać pod namiot? Podpowiadamy!

Wypad pod namiot u wielu z nas to nie jest aktywność, którą wykonuje się codziennie. Nie jest to nic w tym dziwnego, gdyż mając pełny grafik nie jesteśmy w stanie ot, tak znaleźć 24h, by przygotować się, spakować i udać na biwak połączony z nocą, którą spędzimy w namiocie. W momencie, gdy podjęliśmy już decyzję o takiej metodzie spędzania czasu to należy się do niej przygotować. Nie każdy wie, co warto zabrać ze sobą pod namiot dlatego też w tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Niezbędny sprzęt pod namiot

  • Przenośny dach nad głową

Oczywiście wybierając się pod namiot nie możemy zapomnieć o namiocie. Jeśli na wypadzie znajdzie się większa liczba osób to przed wyprawą należy ustalić kto zabiera ze sobą najważniejszy przedmiot, gdyż moment, w którym mamy nagle 5 namiotów 5-osobowych na biwaku na, którym jest tylko 5 osób byłby słaby.

  • Śpiwór 

Jeśli pod namioty wybieramy się w środku lata to śpiwór nie tylko będzie alternatywą dla kołdry, lecz także rzecz ta będzie pełniła funkcję ochronną przed komarami. Natomiast z początkiem jesieni wchodząc w śpiwór jesteśmy się w stanie ogrzać.

  • Latarka 

Planując biwak w polu lub lesie nie możemy zapomnieć o latarce, gdyż nigdy nie wiadomo, czy w nocy nie napadnie nas jakaś zwierzyna lub nie będziemy musieli udać się pod krzaczek za potrzebą.

  • Gaz pieprzowy

Jest to idealny produkt w momencie kiedy mamy do czynienia z nieproszonym gościem. Może być to jakiekolwiek dzikie zwierze bądź ciekawski i wcipski człowiek. Strzał gazem pieprzowym skutecznie, szybko obezwładni i odstraszy intruza.

  • Plastikowe naczynia + jedzenie

Zapewne każdy z nas będzie chciał przed udaniem się do namiotu zjeść kolację w formie kiełbaski z ogniska. Warto więc poza samym jedzeniem dodatkowo zaopatrzyć się w naczynia takie jak: talerze, kubki oraz sztućce.

  • Powerbank 

Oczywistym aspektem jest fakt, iż udając się pod namiot w miejsce, które nie jest naszą działką na bank nie będziemy mieć dostępu do  gniazdka, prądu. Warto więc zaopatrzyć się w zapasowy zbiornik energii, jakim jest powerbank. Najlepiej celować w produkty, które mają pojemność wynoszącą min 20000 mha.

Co zabrac pod namiot

Jak się myć pod namiotem?

Już wesz co zabrać pod namiot, a co z higieną? Każdy z nas udając się na biwak powinien zaopatrzyć się w 5 litrowy baniak z wodą. Ważne jedna butla musi przypadać na jedną osobę, gdyż 5 litrów wody to wbrew pozorom jeśli chodzi o prysznic jest niewystarczająca ilość w przypadku kiedy myć będzie się więcej niż jedna osoba.

Spód baniaka musi być po nakłuwany tak, aby przez dziurki po lekkim odkręceniu korka leciała woda. Korek powinien mieć uchwyt w przeciwnym wypadku będziemy musieli go dorobić. Całość należy następnie zawiesić na drzewie w ten sposób będziemy mogli skorzystać z butli w taki sam sposób jak z natrysku pod prysznicem.

Jak schłodzić jedzenie pod namiotem?

Najlepiej mieć ze sobą lodówkę turystyczną jednak nie mając dostępu do prądu opcja z użyciem takiego sprzętu odpada co zatem możemy zrobić w takiej sytuacji? Jeśli biwak nie będzie trwał dłużej niż 24h to możemy zakupić wkłady do lodówki, które dwa dni wcześniej wsadzimy do zamrażarki w ten sposób będziemy w stanie osiągnąć i utrzymać określoną temperaturę. Możemy także pod namioty udać się autem wtedy lodówkę turystyczną będzie można podpiąć pod gniazdo od zapalniczki jednak należy pamiętać o tym, że pojazd nie może być cały czas na włączeniu, gdyż dojdzie do rozładowania akumulatora. Powinniśmy więc zaopatrzyć się w buster lub raz na kilka godzin udać się na 10-minutową przejażdżkę.

Co zabrać pod namiot z dziećmi?

W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę wiek, w jakim jest nasze dziecko. Jeśli nasz pupil nie ma skończonych 3 lat to warto zabrać ze sobą takie rzeczy jak: pieluszki, smoczek, jedzenie dla dziecka, wilgotne chusteczki, zabawki. Natomiast jeśli mamy do czynienia z 5-letnim lub starszym dzieciakiem to należy zaopatrzyć się w różnego typu proste gry, puzzle, kolorowanki, łamigłówki, gdyż w ten sposób będziemy w stanie szkraba czymś zająć, przez co będziemy mieć tak zwane min 80% czasu na biwakowanie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jaki plecak na podroz wybrac

Podróże z plecakiem - jaki plecak na podróż wybrać?

Następny artykuł
podroz autem co zabrac

Podróż autem – o czym warto pamiętać

Related Posts