Skuteczne sposoby na komary

najlepsze sposoby na komary

Robactwa, insekty to jedne z najbardziej irytujących i testujących naszą cierpliwość szkodników, dlatego warto zastanowić się jakie są skuteczne sposoby na komary. Komary dają o sobie znać w okresie wiosenno – jesiennym. Jedne brzęczą nam pod uchem drażniąc nas w nocy podczas ukochanej czynności, jaką jest sen inne tak jak komary potrafią gryź pozostawiając drażniące, piekące, swędzące bąble na naszym ciele. Są jednak pewne metody za pomocą których jesteśmy w stanie złagodzić ukąszenie lub częściowo pozbyć się komarów. Dowiesz się o nich czytając ten artykuł.

Czy odstraszacze komarów są skuteczne?

W prawie każdym zakątku Europy temat walki z komarami oraz z ugryzieniami, jakie pozostawiają z roku na rok zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, gdyż co roku wilgoć i ciepło sprawiają, że liczba komarów rośnie. Utrudniają one życie nie tylko tym, którzy są aktualnie na łonie natury, ale także w miastach na osiedlu lub po wlocie przez okno do pokoju.

Warto jednak wspomnieć także o firmach, które żerują na niewiedzy niektórych osób wciskając im niedziałające specyfiki, produkty takie jak np. opaski dźwiękowe, które rzekomo emitując odpowiednie dźwięki o konkretnych częstotliwościach mają odstraszyć komary. Mają być to odgłosy ważek, które zjadają tego typu insekty. Są jednak przeprowadzone testy laboratoryjne mówiące wprost, że technologie te nie odznaczają się skutecznością.

Możemy w łatwiejszy i szybszy sposób odstraszyć komara sięgając po naturalne środki takie jak: zioła wydzielające specyficzny zapach. Możemy więc sięgnąć po anyż, który wydziela odpowiednią woń odstraszającą te owady.

Polecamy również wrotycz i piołun, które znajdują się w składzie Oliwki przeciwko kleszczom, komarom i innym owadom – myśliwskiej.

Co skutecznie zabija komary?

Sama znajomość sposobu na polowanie komarów nie sprawi, że będziemy w stanie uporać się ze szkodnikami. Warto również rozejrzeć się i sprawdzić czym możemy zaskoczyć komara. Według Ministerstwa Zdrowia, najlepszą ochronę zapewniają produkty oparte na DEET (N,N-diethyl-meta-toluamide). Pierwsze tego typu środki zostały wynalezione przez armię USA po doświadczeniu, które żołnierze zdobyli po odbytych walkach w wilgotnych lasach podczas II wojny światowej. Jednak badacze z Londynu udowodnili, że środki te, aby ich skuteczność była wysoka muszą zawiera minimum 30 procent DEET. Mimo tego przez pewien okres mieszkańcy wielu miast i wsi uważali, że środek ten może wpływać negatywnie na ich zdrowie. Przeprowadzone zostały więc kolejne badania, które wykazały, że lek mający nie więcej niż 20 procent DEET u niemowląt i dzieci nie powoduje jakichkolwiek niechcianych efektów.

sposoby na komary

Skuteczne sposoby na komary – metody naturalne

Najłatwiej dostępną naturalną alternatywą dla DEET jest witamina B1 jednak, czy witamina B pomaga na komary? Podobno mówi się, że potrafi ona zapewnić nam ochronę nawet i do 36 godzin. Jej nadmiar wydzielany jest przez nasze ciało wraz z potem i moczem, a jej zapach, który jest nie wyczuwalny dla ludzi w teorii ma odstraszać komary.

Na pewno znajdą się osoby, które są w stanie pewnymi argumentami potwierdzić całą teorię wykazując, że witamina B1 zabija komary. Nie ma jednak jednoznacznych na to dowodów naukowych. Chodź zostały przeprowadzone pewne badania , na zwierzętach, które wykazały, że suplementacja witaminy B1 nie odstrasza i nie będzie odstraszać komarów. Jest to więc jedna niepotwierdzona teoria. 

Czego nie lubią komary?

Komary jesteśmy w stanie odstraszyć za pomocą olejków takich jak:

  • olejek eukaliptusowy
  • olejek trawy cytrynowej
  • olejek lawendowy
  • olejek bazyliowy
  • olejek goździkowy
  • Jakiego koloru światła nie lubią komary?

Komary nigdy nie podlecą do nas w momencie kiedy mamy odpaloną żarówkę, która ma następujący kolor:

  • Zielony
  • Fioletowy
  • Niebieski
  • Biały

Do której godziny są komary na dworze?

Komary pojawiają się tuż przed zanikiem słońca kończąc swój dzień koło godziny 9:00. Jednak jeśli mamy do czynienia z piękną pogodą to część z nich może być aktywna przez cały dzień

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
nocowanie w lesie porady

Nocowanie w lesie - czy w Polsce to dozwolone?

Następny artykuł
Wygodne buty na podroz

Wygodne buty na podróż - jakie wybrać?

Related Posts